naha kuivus 28.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Küsin Teilt nõu naha kuivuse kohta. Nimelt on viimastel nädalatel nahk paiguti nii kuivaks muutunud, et see on kohati lausa valulik. Sama vaevus ka elukaaslasel. Eriti hullud piirkonnad on jalgadest poole seljani, küljed ja õlavarte tagaküljed. Kasutame seebivaba pesugeeli, õlispray´d, teisi rasvasemaid kreeme. Joon ka suhteliselt palju vett.

Mida kasutada või peaks pöörduma vastuvõtule?

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Põhisüüdlaseks sellise probleemi puhul võib olla liigsage pesemine. Loomulikult ei kutsu ma teid üles ignoreerima hügieeninõudeid. Kuid igapäevane, sageli mitmekordne dušši all käimine, eriti praegu, talvisel ajal,võib viia nahakuivusele. Piirkondades, kus nahk on kuiv ja isegi valulik, tuleks viia kokkupuude veega miinimumini, sest ainult nii on kasu ka kasutatavatest ihukreemidest.