psoriaas ja selle mõjud liigestele 13.12.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tervist!

Minu küsimus on selline, et kui mul mõned aastad tagasi diagnoositi seborröa peanahal ja sain lahti Diprosalic (?)-ravimi abil + dieeti järgides, kuid nüüd u aasta-poolteist jälle peanahk ketendab ja sügeleb ja ära kuidagi ei lähe, siis kas on võimalik, et seborröast on arenenud psoriaas?
Samas on probleemiks, see, et sõrmed aegajalt paistetavad üles - tekib selline punane, valus ja kõva väike muna liigese juurde, kuhu aeg-ajalt tekivad verevalumid. Kas need kaks asja võivad olla omavahel seotud?
Ise olen norm (pigem võibolla isegi ala-) kaalus 27-aastane noor naine, kellel on suhteliselt stressirohke elu.

Aitäh.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Sellele küsimusele on väga raske niisama vastata. Peanahal võib olla lihtsalt seborroilise dermatiidi uus ägenemine. Liigeste küsimuses pöörduge kindlasti perearsti poole, kes suunab teid reumatoloogile, et analüüsidele toetudes kindlaks teha, missugune liigesehaigus teil on.
Teoreetiliselt võib ka teie poolt pakutud variant võimalik olla, eriti kui suguvõsas on psoriaasi esinenud.