pasupulbri allergia 15.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olin pikka aega hädas allergiaga, mille põhjust ei teadnud. Eelmisel suvel käisin Teie vastuvõtul ja diagnoosisite allergia pesupulbrist. Nii oligi- võtsin kasutusse vaid Mini Risk pulbri ja pesu loputasin väga põhjalikult ning mure kadus- lööve kätelt, jalgadelt, näolt taandus.
Kuid nüüd viimastel kuudel on allergia tagasi tulnud ja väga tugevalt. Samas ainult labakätel ja silmalaugudel (ekseemile kaasneb ka kerge paistetus). Ei aita ka Zyrtec, millest alguses oli abi. Pesu pesen ikka Mini Riskiga ja loputan korralikult.

Kas võib olla, et organism on kuidagi nõrgenenud ja nüüd allergianähud jäävadki?
Mind huvitab ka väga, kas on kuskil võimalik laboratoorselt või mingite testidega määrata ainet, mis täpselt on allergeeniks? Võib-olla oleks mõni pesuvahend, mis seda ei sisalda?
Ette tänades
Diana, 23.a

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Nahateste on võimalik teha. Selleks tuleks Teil pöörduda Nahahaiguste Kliinikusse Tartus. Kõigepealt vaatame teid üle ja siis määrame aja nahatestideks.