naha seenpõletik? 14.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Näonahale (kõigepealt laubale) ilmusid tihedad värvusetud täpikesed, paari päeva pärast olid üldiselt nahavärvi, põskedel punakad täpid kandunud üle näo. Keelel oli valge katt ja keele tagaosas tursunud punniked. Kuna kõik see toimus nädalavahetuse joosul, siis kasutasin nahal klotrimasooli kreemi, mis täpikesi näol ka alandas. Esmaspäeva hommikul pöördusin perearsti juurde, kes kirjutas mulle allergiavastased ravimid. Samas on nüüd muutunud mu näonahk rabedaks, nahk on kuiv ja ketendab väikeste tükikestena,kohati punetav . Perearst kutsus mind tagasi neljapäeval, omavoliliselt panin end järjekorda ka eriarstile, kuid seda pean ootama üle nädala. Muidugi võtan perearsti poolt kirjutatud allergiaravimeid, kuid kas oleks arukas määrida edasi nägu ka klotrimasooliga?
Kui nahk on kuiv, kuid kindlalt ei tea veel haiguste põhjust, kuidas siis seda hooldada tuleks? Arst ei keelanud väljas käia, kuid soovitas, et nägu ei taha võib-olla niiskust, et siis st mitte pesta?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Seni, kuni olete nahaarsti vastuvõtu ootel, soovitan kasutada mõnda pehmendavat baaskreemi, näiteks Aqualan kreemi, mida saate apteegist ilma retseptita. Edasise määrab juba nahaarst.