Suu limaskesta haiguse ravivõimalused 03.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Minu ema suust alguse saanud haigus on diagnoositud kui LICHEN RUBEN PLANUS. Ravi on kestnud aeg-ajalt üle kolme aasta. Haigus on levinud huultele.
Tehtud on laserravi.
Kas on võimalik see haiguse levik peatada, välja ravida. Kus ja kuidas?

Tänuga

Tütar

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Lichen ruber planus on kroonilise iseloomuga nahahaigus, mille ravi kestvus on tavaliselt väga pikk.
Ilma patsienti nägemata ja vastavaid uuringuid tegemata pole võimalik soovitada ühtegi konkreetset ravimeetodit ega prognoosida haiguse kulgu.