pigmenturtikaaria 18.09.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

tere

küsimus järgmine:

3 aastasel lapsel on nõgestõbi, oleks siis, et lihtsalt lööve, kuid lööve on algul punane, hiljem aga läheb siniseks. lapse jalad ja käed on üleni siniseid plekke täis, kohati lausa suured verevalumid. siiamaani ei ole selge millest see välja lõi. Pean nüüd toidupäeviku, et see selgeks teha. Käisime ka nahaarstil, kes arvas et tegu pigment nõgestõvega, ja tahtis suunata nahahaiguste haiglasse hiiule. Mis asi on üldse pigment nõgestõbi, ja nagu ma aru sain ei ole see ravitav ja on harva esinev? Kuid kuidas seda siis kontrolli all hoida?

tervitustega
3 aastase lapse ema

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Soovitan Teil siiski nõustuda haiglaravi ja uuringutega, kui Teie lapsel kahtlustatakse pigmentnõgestõbe. Kui diagnoos on kinnitunud, saate oma raviarsti käest kogu vajaliku info.