sügelised aastasel lapsel 14.09.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

sain teada et mul on sügelised. hakkasin ravima, ka ülejäänud pere teeb seda, aga kuna meid on peres väga palju ja elame väikesel pinnal, siis on nende likvideerimine raske. kaks küsimust. mul aastane laps, kuidas teda väävlisalviga ravida? kaua see tohib peal olla? ja kuhu seda lapsele määrima peab? kas nägu ka vaja määrida? ja endast seda et olen juba kuuri läbi teinud aga ikka tekib villikesi jalgadele ja kätele, isegi peopesad ja tallad on mul ville täis. lisaks juurde et minul on asi väga kaugelearenenud ja tekkinud ka sügelistest allergiad, ravi tulemusena on sügelemine väheneud kuid mitte kadunud. nagu tean kaob sügelus peale ravi umbes kuuga aga kas uute villide teke võib näitata et ma pole veel lahti nendest? lisaks olen nakatanud oma perele veel kolme tuttavat aga ei julge neile öelda et mul sügelised. muidu olen väga puhas inimene, sain need arvatavasti kas haiglast kus hiljuti lapsega olin või ühiskäimlast mida sageli linnas kasutan. lisaks on olukord tekitanud suure depressiooni kuna kannatasin asjaga paar kuud. ime et see teistel enne välja ei löönud.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kui Teie aastane laps pole paranenud ja tal on villikesed nii kätel kui ka jalgadel, siis tuleks küll pöörduda arsti vastuvõtule. Ilma patsienti nägemata pole võimalik öelda, kas tal on veel sügelised või ravijärgne medikamentoosne ärritus või hoopis midagi muud. Perearsti vastuvõtule peaksite lapsega saama
küll samal või järgmisel päeval.
Last nägemata ei saa öelda kas talle üldse on vaja ravi väävlisalviga. Mitte mingil juhul ei tohi panna väävlisalvi lapsele näo peale!