Pidev pissimine 21.02.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Loodan, et teil läheb hästi :)
Mu poisssõbral on mure, et ta ei saa öösiti magada, sest ta peab pidevalt tualetis käima. Ta joob päevas ca. 3 liitrit vett, teeb paar korda nädalas sporti, on tervisliku eluviisiga, ei suitseta. Ta käib öösiti ca. 2 korda potil. Eile ohtul käis ca. 5 korda. Ta ütleb, et tal tuleb väga palju pissit pidevalt. Te kaal on viimasel ajal tousnud ca. 5kg. Kas see on normaalne ja kui tihedalt käiakse tualetis? Kas oleks vaja mingisuguseid uuringuid teha? Tal on janu ka. Ja ta isa suri tsüstidesse, mis ta kohus kasvasid, milles oli palju vedelikku. Kas on voimalik, et tal on midagi sarnast? Voi kas see on midagi prostateiga seotult? Urineerimine ei tee haiget. Lihtsalt, tal ta ütleb, et avalikus tualetis olles, on teised palju kiiremini valmis kui tema ja ta kogus on palju suurem. Aitäh.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kirjeldate tüüpilist kusemishäiret, kus nii ärrituse kui ka takistuse komponent selgelt olemas. Mina soovitaksin kiirelt meestearsti juurde uuringutele jõuda! Soovitan lugeda minu kusemishäiretele pühendet raamatut "Meeste tervis" ja kui soovite vastuvõtule trulla, siis saab aja lihtsamalt punab.ee lehe kaudu.