Mees ei soovi seksida 08.02.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen 27aastane ning olen natuke üle aasta koos olnud 41a mehega. Suur mure on selles, et mees ei taha enam üldse seksida. Alguses seksisime ikka kuskil 2-3 korda nädalas aga nüüd on poole aasta jooksul seks muutunud olematuks. Kui avaldan soovi seksida, siis mees ütleb et tal ei ole soovi ega keemiat ning isegi kui sundida siis tema ei taha. Koguaeg on õnnetu, endasse tõmbunud ja kuri. Mees on kahjuks ka väga stressis töö ja raha asjade pàrast, on tarvitanud umbes aasta ka antidepressante (päevased tbl lõpetas ära suvel ning öised paar ndl tagasi). Lisaks on probleeme unega, väsib väga kiirelt ära ning läheb vara magama ning siis ärkab samuti vara. Selle peale läheb stressi ning vahel tarvitab ka unerohte või rahusteid. Peale unerohu tarvitamist märkan et muutub eriti kurjaks. Olen proovinud igasuguseid olukordi tekitada ning teda puudutada ning olnud olukorra suhtes igati mõistev, aga kahjuks ei muutu midagi. Käisime stressi leevendamiseks ka reisil, kuid ka seal ei toimunud midagi seksuaalset. Nüüd magame ma eraldi teki all. Kui üritan ka näiteks lihtsalt kaisus olla või kallistada, musitada, siis ta väga väldib seda.
Kui tarvitab alkoholi siis tal lõpuks tekib soov seksida, aga on selleks ajaks juba liiga palju joonud ning midagi välja ei tule. Muidu kaine peaga seksides kõik tundub töökorras ja toimivat. Aga kuna alkoholi mees eriti tihti ei tarvita siis ei saa ka nendele kordadele loota.
Mul on suur soov jääda lapseootele, aga kuna ilma seksita periood on kestnud juba nii kaua ja asi paremaks ei tundu minevat, siis ei teagi enam kas minna lahku või oodata veel.
Ma tõesti arvan, et asi ei saa olla minus. Hoolitsen enda eest ning püüan igati probleemile lahendust leida
Palun andke nõu, mida sellises olukorras teha või kas peaksin hoopis pöörduma psüholoogi juurde?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tüüpiline probleemidering.
Enamikul meestel tekib selles vanuses pisuke muutus seksuaalses huvis ja võimekuses. Kirjeldate ka üsna tüüpilist probleemi võimendavate tegurite kogumit.
Meeste seksuaalprobleemid on kõik kenasti lahendatavad, kui ta lõpuks kogenud meestearsti vastuvõtule jõuab. Psühholoogi kaasamine on harva tõesti vajalik.