krooniline prostatiit? 17.05.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 39a mees.1994a diagnoositi mul prostatiit ning määrati põletikuvastane ravikuur.Peale ravikuuri läbimist ning analüüsi võtmist öeldi,et põletikku enam ei ole ,kuid jäid püsima perioodiliselt sümtomid:

1.tihe urineerimine

2.peale urineerimist valulikkus suguti otsas.

määrati füsiteraapia kuur (laserravi)3 aasta juuksul 0,5 a vahedega.Füsiteraapia kuur oluliselt leevendas ülalnimetatuid sümtomeid.

Kuid ikkagi kuni käesoleva ajani nimetatud sümtomid perioodiliselt s.o.1-3 kuu tagant korduvad, kestes tavalisetl ca 5 päeva.Kasutades Prostamonooli mööduvad nähud kiiremini.

Olles mingis stressisituatsioonis tihe urineerimine saganeb (arvan,et normaalne),kuid ka tekib peale urineerimist valilikkus suguti otsas(arvan,et mittenormaalne).

1.Kas ja millised ravivõimalused selle probleemi korral on?

2.Kas ülalkirjeldatud protsess võib üle kasvada eesnäärme vähiks?

Ette tänades

Volly

Arst vastas:

dr Toomas Kütt

Uroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla

Lp. Volli !

Teie probleem on tõsine ja tore , et olete enda ravimist nii tõsiselt võtnud ja kindlasti leiate Teil vajaliku ravi. Parimatest Prostatiidi- ravi spetsialistidest võin soojalt soovitada dr. Poolametsa, kes võtab vastu Pelgulinna naistenõuandla ruumides.

Teie teisele küsimusele vastates võin öelda, et prostatiit vähiks üle ei kasva. Vähi tekkepõhjused on arstidele veel lõpplikult tundmatta.

Toomas Kütt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Krooniline abakteriaalne prostatiit

Tere!

Olen 2,5 aastat tundnud valu urethras ja arsti juures sain teada, et mul on krooniline abakteriaalne prostatiit. Olen selle raviks võtnud juba kaks kuuri antibiootikume ja siiani võtan ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Mikroobi leid on juhuslik ja tavapraktikas kasutatavate metoodikatega on külv positiivne vaid 5-8% juhtudest. Sealjuures pooltel juhtudel pole leitud mikroobil suurt rolli üldse. Seetõttu on minu jaoks ...

Loe edasi

suguelundi probleem

Tere!
Mul on perioodiliselt korduv eesnahale tekkiv lõhenemine, s.t. tekivad väikesed, valulikud praod. Kas see võib olla allergiast tingitud?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Tüüpilisteks põhjusteks on eesnaha kitsus, eesnaha krooniline põletik, eelmisega seonduv patneri krooniline tupepõletik, harva ka preseravtiividest tingitud lateksallergia.
Soovitan tulla vastuvõtule, ...

Loe edasi

Krooniline prostatiit

Tere,

Kas kroonilist prostatiiti on võimalik väljaravida nii, et see enam korduma ei jääks ? Kui ei siis kas on võimalik mingit medikamenti pikema aja jooksul tarvitada takistamaks prostatiidi ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Garantiid anda ei saa. Paljus sõltub lõplik paranemine haiguse kestvusest enne adekvaatse ravi rakendamist. Siiski on viimaste aastate jooksul tänu täpsustunud diagnostikale ja kompleksematele ravimeetoditele ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: