Munandi kõrval kühm 30.01.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Mul on selline mure, et paremal munandi poolel on selline 1-2cm suurune kühm või muna.. Aastaid tagasi käisin meestearsti juures ja öeldi , et see on süst ja pole ohtlik. Umbes nädal tagasi raseerisin karvu ja nüüd selle kohapeal on nagu punane ja selline tunne nagu see oleks suur paise. Suurus on sellel täpselt nii suur kui näppude vahel on.Kui üritasin natuke pigistada siis muutub see valulikuks. (Tean, et ei tohiks aga häirib ) kas on apteegist või midagi muud kuskil müügis mida võiks peale määrida kui on tegu sissekasvanud karvaga.

Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

See võib olla rasunäärme umbumine ja sellest põhjustatud põletik, aga täpsemat nõu saaksin anda ainult peale läbivaatust. Situatsioonis kus me ei tea millega on tegemist, pole toimivat ravimit teile soovitada võimalik. Ja ega neid ilma retseptita ka kätte saa...