Lööve ja naha koorumine peenisel 28.12.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Mõned päevad tagasi avastasin, et peenisepea osaliselt punetab, nagu oleks mingisugune lööve. Järgmisel päeval tundsin kuidas nahk on sealt samast kohast hästi kuiv ning samuti tekkis selline õrn põletav/kipitav tunne, mis pole siiani kadunud. Täna avastasin, et punetus on küll suuremjaolt taandunud, aga nahk koorub sealt pealt (lisan ka pildi). Plaan on muidugi ka arsti vastuvõtule minna, aga aasta lõppu on väga raske mõnda aega saada, seega kas oskate arvata millega võiks tegu olla ja kas on midagi käsimüügist võtta millega leevendada antud olukorda kuniks pääsen arsti vastuvõtule?

Lisan veel juurde, et pole olnud juhuvahekorras. Kindel partner olnud 5 aastat, ning alati kasutanud kondoomi.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegu on peenise pea põletikuga. Võite proovida klotrimazooliga, mis seenevastase toimega. Saab apteegist ilma retseptita. Aga põhjused tuleks selgeks tega!