Erektsiooni probleem peale 4 aastat baclofen pumpa kandes 19.09.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 18.aastane
sündisin seljaaju songaga. opereeriti välja ja 4aastaselt tuli tagasi ja peale selle välja opereerimist tekkis tüsistus.
nüüd jalgades suur spastika mille leevendamiseks 2018 paigaldati mulle baclofen pump.
peale baclofen pumba paigaldamist on tekkinud erektsiooni probleemid, enne seda mul probleeme ei olnud . erektsiooni probleemidele lisaks on probleeme ejakulatsiooniga, mis ei taha üldse tulla.
baclofeni ööpäevane annus on ligikaudselt 335 µg/die.
13.09.2023 võetud vereproovis Testosteroon 29,6 nmol/l.
Kas erektsiooni ravimeid hüvitab ka kuidagi haigekassa? sest
niipalju kui ma olen vaadanud, tadalafil-i ja viagra hinnad on üüratult kõrged.
aja gonsorisse õe vastuvõtule sain oktoobrisse. Mida oodata õe vastuvõtult?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Meeste seksuaalmeditsiini ravimeid Tervisekassa ei kompenseeri. Samas on mõlema ravimi osas konkurents olemas ja hinnad üsna mõõdukad. Õde korraldab ära esmased vajalikud uuringud. Tallinnas on selliste muredega suurim kogemus dr. Poolametsal.