Suguelundile tekkisid punased väiksed punnid 13.06.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, nimelt avastasin peale vahekorda 1-2 päeva, et on tekkinud suguelundile pisikesed punased punnid, seda siis suguelundi peal kui eesnahk maha võtta. Mujal neid pole. Varem ühtegi suguhaigust ega sellist pole olnud ja uurinud siin teistelt inimestelt, kellel samad sümptomid olnud ja saanud vastuseks seenhaiguse.
Kas oleks võimalik kiirelt mingit rohtu saada kreemi näol või mis on Teie poolme täpne hinnang.
Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Täpset hinnangut ilma läbivaatuse ja vahel ka uuringuteta ma kahjuks anda ei saa.
Seksi järgne eesnahapõletik on pea 90% juhtudel seotud partneri suguelundite mikrofloora tasakaaluhäire või põletikuga, 10% mehe enda poolelt + palju soodustavaid tegureid.
Kiirema lahendusena võite kasutada klotrimazooli kreemi, mis apteegis vabalt saada.
Siiski soovitan suunata partner kontrolli, ise teha kusiti põletikku välistavad uuringud. Meestekliinik saab aidata.