Kipitus peale urineerimist 11.05.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Peale urineerimist, eesnaha tagasi tõmbamisel, tunnen ebameeldivat kipitust. Seda kipitust ei ole, kui olen eesnaha alust, enne tagasi tõmbamist, veega loputanud/pesnud või kui jätan eesnaha üldse tagasi tõmbamata. Kipitust urinnerimise ajal ei ole.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnahk peaks liikuma ilma, et mees ise seda märkaks. Kui on kipitus, siis suure tõenäosusega on tegu miskitlaadi põletiku või mikroobide tasakaalu häirega. Harvem naha elastsust muutvate haigustega. Esmane soovitus on korralik hügieen. Soovitan pesta eesnaha alust leebe, parim vast beebiseep, seebiga kord päevas. Kui probleem ei kao mõne päevaga, tasuks tulla meestearsti vastuvõtule. Meestekliinikusse tulles võtke esimesele visiidile kaasa hommikune esnmasjoa kuse analüüs ja ärge 24 tundi peenist eesnaha alt peske.