analüüs 06.05.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kui kaua peaks olema möödas antibiootikumi kuurist (doxycyclin 10 päeva, iga päev 2 tabletti), enne kui anda sperma-analüüsi. Kas ja kui palju üldse mõjutab nimetatud tablettide võtmine sperma kvaliteeti? Nn. täis-analüüs on vajalik planeeritava IVF jaoks. Ja tableti-kuur määrati, kuna naise verest leiti klamüüdia antikehad.

Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks ei saa teile üheselt vastata. Kui te oleksite lastetusega minu juures uuringul, siis doxo ravi analüüsi andmist ei mõjustaks. Praegu aga soovitan küsida naise raviarsti seisukohta (ridade vahelt loen välja, et selleks on dr. Sõritsa). Eri IVF laboritel võib olla erinev praktika.

Edu soovides

Margus punab