Vasektoomia võimalikkusest Eestis 26.02.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen proovinud internetist leida infot kus ja kuidas saab Eestis teha vasektoomia. Internetis selle kohta sisuliselt info puudub. Ja siis imestatakse, et nii vähe mehi laseb selle teha...
Mees ei lähe sellist teemat perearstiga arutama. Ealeski.
Palun aidake leida asutusi, kus protseduuri saab ära teha. Ma ei usu, et peab jälle Lätti minema...

Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Seaduse reeglid leiab internetis kenasti üles.
Selle alusel on vaja esmane nõustamine.
Seda on kõige mõistlikum teha meestekliinikus, kus tuleb niikuinii teha opijärgne kontroll.
Operatsiooni teevad uroloogid.
Ja lõpuks - kui panete google otsingusse otsingusõna vasektoomia, siis esilehel vaatab vastu 5 kliiniku vastav info.