Fimoos, ümberlõikus 24.01.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mis on teie arvamus/kogemus venitamisest, sellise fimoosi juhul.(venituskreemid, venitusrõngad(phimocure) jms võimalused.
Kas operatsioon on ainuke võimalus? Milliseid ümberlõikusetüüpe on võimalik teha, et jätta alles enamus eesnahka.
Uriini- ja spermaproovid oli positiivsete tulemustega, ei olnud probleeme ega põletikunäite. Peenis ei ole valulik
Mida soovitate?
Phimocure veebileht: https://www.phimocure.net/

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pilt ei asenda kahjuks kaugeltki läbivaatust. Siin peamine edu tegur naha tänane elastsus. Ainult pildi alusel kahtlen antud juhul venitamise edukuses. Sedatüüpi eesnaha kitsenemised lihtsalt hästi ei allu venitamisele.
Operatsiooni võib teha kümneid eri viise. Mina kahjuks kirurgile opi meetodit ette kirjutada ei saa.
Kui soovite midagi muud, siis võtke teise opereeriva uroloogi arvamus.