Ümberlõikus 26.06.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 16. aastane poiss ja tekkis küsimus.
Kui mul on(vähemalt enda arust) fimoos. Siis peaks pöörduma meestearsti poole, kes teeb ümberlõikuse, jah?
Kuhu see kohalik tuimestus tehakse enne ümberlõikust?(on see ka väga valus? süstlaga?)
Peale ümberlõikust on peenis..kasutuskõlblik kui pika aja pärast?
Kas tallinnas on meestearste kelle poole pöörduda, või on uroloog sama mis meestearst?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõigepealt peaks tõesti üle vaatama, kas üldse on fimoos ja kui tõesti on, siis kas see vajab ikka operatiivset ravi. Vastuvõtuajad leiate arsti tutvustuse juurest. Pöörduda võite ka uroloogi poole.
Edu soovides
Margus Punab