Munandi juures muutus 16.01.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Avastasin kuskil paar nädalat tagasi ühe munandi juures erinevuse võrreldes teisega. Tundub olema munandi ning munandimanuse või -juha juures selline väike paistetav mühk(üsna väike, aga aru saada et midagi on seal teisiti). Saan aru, et ilma läbivaatuseta ei saa pakkuda kindlat diagnoosi aga mis see võiks üldse olla?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõige tüüpilisem põhjus on munandimanuse tsüst. Pigem normi variant. Samas tasub kõik munandi juures leitud muutused siiski meestearstile ette näidata. Mõnigi neist võib aja jooksul munandit kahjustada ja ka vähi võimaluse, mis just noorte meeste haigus, peab alati välistama.