Lichen Sclerosus 29.09.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Olen mōnda aega käinud Gonsiori kliinikus seoses madala testoga. Lisaks on mul probleemiks sümptomid, mis viitavad LS-ile ja ka arst kinnitas, et see on nii. Lahenduseks pakuti, et tuleks nahaarstile näidata. Süptomid on läinud hullemaks ja kahjustatud ala on oluliselt laienenud. Nahaarsti juurde peab kuude kaupa järjekorda ootama. Kas on mōistlik nii pikalt oodata, et juba diagnoosi saanud haigusele leevendust/ravi saada? See pärsib mu suguelu abielus ja vōimendab stressi, mis madala testosterooni ja vōimaliku asendusravi pärast on. Andke palun nōu, kuidas/ mis moel ma saaksin ravi, et nahakahjustus ei progresseeruks ja oma elurōōmu tagasi saaksin.

Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Alati on võimalik paluda teist arvamus teiselt meestearstilt. Ma ravin aastas kümneid selle haigusega mehi ja usun samuti, et mida varem raviga alustada, seda parem ja kiirem on ravitulemus.
Kuna ma ei tea teie haiguslugu ja pole teid läbi vaadanud, siis ei oska pimesi anda soovitusi konkreetse haigusjuhu kohta. Kui soovite võite vastuvõtule tulla.