Partneril kõrge riskiga HPV 05.09.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Minu (M31) partner (N30) sai günekoloogi juures uuringul käies teada, et ta on HPV teatud kõrge riskiga tüvede suhtes positiivne. Vastus oli täpsemalt järgmine:

HPV 16 DNA Negatiivne
HPV 18 DNA Negatiivne
HPV 45 DNA Negatiivne
HPV kõrge riski (31,33,52,58) DNA Positiivne
HPV kõrge riski (35,39,51,56,59,66,68) DNA Positiivne

Järgmiseks kutsuti ta aasta pärast uuesti kontrolli.
Oleme seksuaalselt aktiivsed, ühe korra oleme olnud kaitsmata vahekorras, muidu kasutame kondoomi. Siit tekkis paar küsimust:

Kas peaksin ka end testida laskma (saan aru, et meestel tehakse seda harva)?

Kas meist kummalegi oleks näidustatud HPV vastu vaktsineerimine?

Kas peaksime HPV-ga seoses oma seksuaalkäitumises midagi muutma?

Aitäh Teile!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vaktsineerimise vajalikkuse üle otsustatatakse naise poolelt. Kui jäi jälgimisele, siis ilmselt pole otsest ohtu.
Mina ei soovita üle muretseda.
Paljudel juhtudel saab orgamism viirusega ise kenasti hakkama.
Meeste igaks juhuks testimist mina ei soovita, sest see ei muuda teie käsitluses midagi. Jälgige naistearsti soovitusi ja elage normaalset elu!