Munandite seemnejuha ja erektsiooni häired 05.03.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist!

Olen 18 aastane mees (kohe 19) ja kirjutan teile oma munandite ja erektsiooni probleemide pärast. Ma olen alates 14-aastaselt pidevalt masturbeerinud ja seksinud ma kunagi pole, me tahaksime väga mu tüdruksõbraga küll seksielu alustada, kuid minu suguelundi häired ei lase sellel juhtuda. Ma loodan ja usun, et suudate mind kuidagi aidata või suunata, et nendest probleemidest vabaneda, et ma saaksin oma seksielu probleemideta nautida.

Nagu ma juba kirjutasin, siis probleemid seisnevad munandite valus ja nõrkades/pool-kõvades erektsioonides, ma proovin oma kogemusi ja probleeme nii hästi seletada kui võimalik.

Munanditega seoses tekkinud valud:
Just viimasel ajal on mu munanditesse korralik valu löönud, täpsemalt need juhad või veenid, mis munanditega ühendatud on (vabandust, ma ei tea nende täpset nimetust). Seda juhtub küll õnneks päris harva (kuus paar korda), aga just viimastel päevadel on seda tihedamalt esinenud. Need juhad/veenid vahest paisuvad hästi laiaks ja see valu on tohutult ebamugav, vahest juhtub see parema munandi veenide/juhadega, kuid enamasti vasaku munandi omadega. Kui see juhtub, siis munandid on eriti hellad (kui munandeid või seda munandit kummal pool see valu on hellalt katsuda, siis isegi siis on juba valus), need juhad/veenid on valusad ja neid katsudes muutub valu hullemaks ning valus on ka ala-kõhus. Kui see need veenid/juhad paisuvad ja valu hakkavad tegema, siis püsti seista väga ei saa (püsti seistes neid juhasid katsudes tekib siuke tunne nagu munandikott oleks täidetud ussidest, ehk päris paksud), sest siis see valu on tõesti päris hull (see pole küll terav valu, pigem siuke lai ja tuim valu), istudes on küll parem, kuid siiski valu on märgatav, lamamine on ainuke asend, kus valu nii hullult ei tunne ja ennast normaalselt tunda saab. Kui see juhtub, siis on ka kuseda natuke veider, kuse häda tekib tihedalt ja kusi tuleb nagu lihtsamalt ja suurema survega välja, kuseda on ka natuke ebamugav, kuid kuse värvus on alati täiesti normaalne olnud. See veenide/juhade paisumine juhtub kas täiesti lambist või siis pärast pikke ja tihedaid pool-kõvasid erektsioone, mille järel pole ma orgasmi saavutanud. Selle valu ja ebamugavuse pärast on vahest ka erektsioone raske saavutada. Ma olen seda teemat uurinud ja enda arust oleks loogiline, et diagnoos oleks Varicocele (ma eesti keelset nimetust sellele ei oska öelda), kuid ma pole mingi arst ja pigem usun professionaali kui iseennast, usun, et te oskate mind selle probleemiga aidata või suunata.

Erektsioonihäired:
Umbes aasta aega tagasi panin tähele, et masturbeerides pole erektsioonid enam nii tugevad kui need vanasti olid, see polnud midagi drastilist, sest masturbeerimist see ei seganud, kuid siiski mõtlesin, et see on natuke imelik. Nüüd nende paari viimase kuu jooksul on olnud raske päriselt kõva erektsiooni saavutada ja hoida. Kui ma praegu masturbeerida proovin, siis alguses on erektsioon siuke kolmveerand-kõva, kuid mida lähemale ma orgasmile jõuan, seda nõrgemaks erektsioon muutub, ma mõtlesin, et äkki see on vaimne probleem (et äkki porno on naise palja keha mu ajus kuidagi normaliseerinud), kuid selles ma kahtlen, sest vaimselt ma olen ikkagi erutatud, kuid seal all pool midagi erilist ei toimu. Järgmiseks ma mõtlesin, et äkki see on seotud kuidagi munandi seemnejuhade laienemisega, aga jällegi, ma ei tea milles probleem on. See on tekitanud mu peas tohutult ärevust, et äkki mu peenis ei tööta juba sellises eas korralikult ja mis kuradi mees ma olen kui ma ei suuda isegi korralikke erektsioone saavutada, mis ka kestaksid. Ma ja mu tüdruksõber tahaksime väga seksida, kuid ma natuke kardan, et mu peenis ei ole selleks võimeline. Eelmängu tehes tekib ka pool-kõva erektsioon, kuid jällegi see pole see nagu kunagi.

Vabandust, et ma teile nii pika kirja kirjutasin, aga ma tahtsin, et te kuuleks kõigest ja äkki saate sellest mingi järelduse teha. Suured tänud juba ette kui te seda loete ja mind aidata proovite! :)
Loodan südamest, et need probleemid saavad lahendatud

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Noortel meestel on kõik probleemid lahendatavad. Tuleb vaid ekraani tagant infokildude korjamise asemel meestearsti vastuvõtule jõuda.
Antud juhul, pannes kaebused kokku, tuleks esmajoones välistada kuse-sugutrakti põletikud. Need võivad mõjutada ka erektsiooni. Lisaks kajab läbi ka probleem, kuis internetipornost reaalellu jõuda. Ka see on kenasti lahendatav. Tulge vastuvõtule!