Peenis paistes, kergelt kipitav 14.10.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olukord järgmine. Avastasin, et mu peenisejuurele (paremale küljele) oli tekkinud kerge paistetus, mis oli värvuselt õrnalt tumedam kui peenis ise. Valulik ei olnud. Sellele eelnevalt ja ka hetkel olen füüsiliselt enda peenisele haiget teinud. Aja möödudes on paistetus suuremaks läinud ja tunne on, nagu oleks mingi kõva traat peenise sees. Nendin fakti, et seksielu kindla partneriga on endiselt aktiivne. Paistetus on kergelt valulik ja erektsiooni ajal seda füüsiliselt näha ei ole. Samuti tundsin, et kubemepiirkonnas, vaagnaluu lähistel on näpuga katsudes tunda kõva muna. Vahekorra ajal nägin partneris ka valget voolust. Informatsiooni on palju. Millega võiks tegu olla?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Alustan pildist. Seal eesnaha üleminekul nahaks näha kerge põletikukahjustus. Lisaks on näha peenise nahaaluse koe üsna tõsine turse.
Viimane on küllalt plahvatusohtlik muutus ja kui see turse peaks süvenema või kuskil tekkima väiksemgi haavand, tuleks KOHESELT pöörduda erakorralise meditsiini osakonda.
Üldiselt soovitan võimalikult kiiresti pöörduda meestearsti vastuvõtule! Seni soovitaksin seksis paus pidada või kui see keeruline, siis kindlasti kasutada preservatiivi.

Kui tulete meestekliinikusse, siis võtke kaasa ka hommikune esmasjoa uriin!
Peenisel füüsiliselt haiget teha ma ei soovita - see kipub varem või hiljem erektsioonivõime enneaegse langusena kätte maksma.