"Summer penile syndrome" sarnane probleem 12.06.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen üritanud interneti abiga leida oma olukorrale seletust, lähim vaste (kuigi mitmete vastuoludega) on inglise keeles "summer penile syndrome". Peenis on tavalisest paksem, justkui paistes. Ning aeg-ajalt (täpselt graafikut raske kaardistada) tekivad peamiselt vaagnaluu ning jalgade piirkonda punased kergelt sügelevad kupud. Kupud tekivad ka teistesse piirkondadesse. Kuppude teke on olnud kaootiline (tekivad, kaovad, tekivad uuesti). On olnud pikemaid perioode (2-3 kuud) ilma, siis jälle on tekkinud. Puudub ka seos aastaaegadega (on tekkinud nii talvel, suvel). Peenis on terve aeg olnud muutumatu (paistetuse aste, nn suurus sama). Urineerimisega probleeme samas pole. Vahel tunnen piirkonnas justkui kerget survet, pinget, mida ise kirjeldaksin kui "vereringe survet". Mõjutatud (negatiivselt) on erektsiooni teke ning selle hoidmine.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Erektsioonihäirega saame aidata. Nahamuutuste osas peaksite vast hea nahahaiguste arsti endale leidma.