Lapse eesnahk 08.09.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Käisime arsti juures ja arst vaatas lapse noku eesnahka ja ütles, et oleks vaja venitama hakata. Laps on 1,6 aastane. Lapse noku eesnahk on kitsas küll aga kas selleks veel liiga vara pole? Millal peaks lapsel tekkima huvi noku vastu, et ise seda venitama hakkab? Kas on võimalik, et laps venitab selle ise välja?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Puberteedini, kus lapsel endal huvi tekib pole antud juhul vist mõistlik oodata.
Lapseeas peab ikka lapsevanem vastutama lapse hügieeni ja ka kehaliste arengute eest.
Igapäevane vaikne venitamine + peenise pesemine (NB! selles vanuses vast eesnaha alt vaid sooja veega) on loomulik tegevus ja miskis vanuses saab laps asjaga juba ise hakkama. Esmalt on siiski vanemate hoolt ja abi vaja.