Mehe aju ehk eesnääre 02.12.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Teie juures visiidil ja eesnäärmemassaažis mitmel korral käidud. Põletik sai alguse umbes 10a tagasi. Hetkel olulisi kaebusi pole. Eluviis tervislik ja isaks ka saadud peale põletikku. PSA tase kontrollitud pidevalt, samuti testosteroon - mõlemad ok!

Visiidil massaaž ebamugav, kas eesnäärmemassaaži jaoks mõeldud lelud ka alternatiiv?

Sperma kvaliteet ok, aga mitte nii vedel enam. Ilmselt seotud sekreediga. Kas massaaž aitab sekreeti paremini vallandada?

Aitäh

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Palju õnne isaks saamise puhul!
Kui sperma on muutuma hakanud, siis tasuks ära teha eesnäärme tänast seisu kaardistavad uuringud - eesnäärme sekreedi analüüs ja ka eesnäärme ultraheliuuring.
Massaaži ebamugavust saab pisut vähendada kasutades enne protseduuri näiteks ibuprofeeni. Samas, kui massaaž on valulik, näitab see seda, et on palju neid eesnäärme juhade osasid, mis seksuaalelu ajal loomulikult ei tühjene. Sellistel puhkudel olen soovitanud massaaži kuure. Enamasti 3-4 korra järel see ebamugavus oluliselt väheneb.
Lelud süsteemselt ei masseeri, eelkõige stimuleerivad teatud närvilõpmeid ja kui see sobib, võivad seeläbi olla omal kohal seksuaalelu mitmekesistamisel.