Punetavad ja valulikud laigud, villid 09.11.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Küsimus pildil oleva punetava laigu kohta. Algselt tekib sellele kohale vill, hiljem selline punane laik. Ja selliseid tekib ka peenisele. Kas tegemist on mingi haigusega või võib olla seotud ka lihtsalt hõõrdumisega pärast raseerimist?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kirjutate: "Villid tekivad aeg-ajalt, kord tulevad, siis kaovad mõneks ajaks."
Selline kirjeldus sobiks kõige paremini herpesele. Sellel haigusel on aga oma tüüpiline arengukulg (kihelus-punetus-vill- haavand-koorik). Seega vajaks kogu lugu olulist täpsustamist.
Kui selline nahamuutus on ainult raseeritud nahaosal, siis on teile lihtne vastus - ärge raseerige. Või raseerige ettevaatlikumalt. Soovitan esimest...
Kokkuvõtvalt - kõik anatoomilised muutused peenisel ja munandikotis/munandikotil tuleks arstile füüsiliselt ette näidata!