Millega tegu, kuidas ravida? 06.12.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, Olen olnud kaitsmata vahekorras kahe naisterahvaga (eelnevalt ühega, siis muresid polnud). Järgmisel päeval peale kontakti ilmuisid peenise peale punakad väikesed täpid (laigud) ja väikesed villikesed. Pildid tehtud ca 3-4 päeva hiljem kui avastasin. Tegin ka kontrolli 8 enamlevinud suguhaiguse vastu, kõik negatiivsed. Nüüdseks kaebavad mõlemad naised mingeid jamasid. Perearst soovitas mulle peale määrida Klotrimasoli kreemi – teist päeva määrin, mingit tulemust veel ei ole. Millega võiks olla tegu? Panin ka aja meestearstile, kuid see alles jaanuaris.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mehe psüühika on omapärane asi! 8 suguhaiguse kohene testimine on OK, aga kiire arsti juurde jõudmine mitte. Kui ei jõua, siis tuleb oma murega edasi elada...
Pilte juures ei ole. Suure tõenäosusega on tegemist mikroobide tasakaaluhäirest tingitud eesnahapõletikuga. Iga naise tupe mikrofloora on eripärane. Kui olete harjunud teatud tüüpi mikroobidega ja nüüd satute teise keskkonda, siis enamasti tekib kergem või raskem eesnaha põletik. Kui probleem püsib ja lõpuks arsti juurde jõuate, siis oleks kasuks 24 tundi enne visiiti peenist mitte pesta. Siis saab kohe mikroobide uuringu võtta. Enamasti on ravi kiire ja tõhus.