Justkui sarvestuva nahaga haavand peenisekidal 06.11.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

On selline mure. Peenisekidal on juba kuu aega mingi haavandi moodi asi. Haavandi põhi on roosam, kui ülejäänud nahapind. Sügav see aga ei ole. Ei eritu verd ega muid vedelikke, aga haavandi põhi mõnikord läigib, nagu oleks see märg. Haavandi ümbruses on kitsa, umbes millimeetrilaiuse ribana tihke valge asi - ma ei tea, kas see on hüübinud eritis või sarvestunud nahk. Näeb küll rohkem sarvestunud naha moodi välja, kunagi põdesin soolatüükaid ja siis esines sama nähtust. Pingule tõmbudes, näiteks erektsiooni ajal, tekitab see tihke riba veidi valu. Seda ära rebides tuleb alt välja igati normaalne nahapind. Nähtus on pildil näidatud punase ringiga.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Siin on kindlasti vaja arstil hetkeseisule peale vaadata ja vajadusel ka lisatestid teha. Enne arsti visiiti soovitan hoida lihtsalt puhas - pesta kord päevas leege seebi ja veega ning teine kord lihtsalt veega.