Peenise pea tundlik. 27.06.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Ma ei teagi nüüd, kuidas alustada.igatahes peenise pea on nagu üli tundlik, punane, vahel puna-valge laiguline.varasemalt kippus ka eesnahk kinni kleepuma. Pesnud olen vana 3 korda päevas teda leige veega.olukord on kestnud umbes aasta aega vahelduva eduga arst ütles et pane(mis iganes ta Eesti keeles on) Anti fungal creami peale, apteegist soovitati sama.aga pole andnud soovitud tulemust.samas mäletan et alati on olnud tundlik peenise pea, aga praegu häirib suguelu.ka eneserahuldamise järel nagu punetab ja on hell mõnda aega ja isegi kondoom nagu hõõruks.Rääkimata sellest, paar aastat tagasi võisin veel pea 10korda päevas seksida, nüüd üle 4 kuidagi pole väikemees nõus.kas ongi normaalne et vananedes nii läheb?erektsioonid on lahjemad ja pärast tipphetke ei taha nagu midagi teha enam.seks on alati olnud minu jaoks see asi mis elu talutavaks teeb, ehk oskate aidata palun.vastuvõtule ma tulla ei saa kuna asun välismaale ja muul on kahtlane tunne,et siinsed "spetsialistid" ei jaga väga oma ametit niiet pöördun teie kui kodumaise professionaali poole.suht musta masendusse viinud mind see juba.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilma nägemata ja uuringuteta on siin head nõu anda väga raske.
Esiteks hügieenist. Soovitan eesnahaalust pesta üks kord päevas leebe, soovitavalt võimalikult lihtsa beebiseebiga.
Kui on põletik, siis võib peale pesemist peenist loputada kas füsioloogilise lahusega (saab enamasti apteegist) või mereveega. Suurem soolsus aitab kergeid põletikke välja juurida.
Kui seene kreem ei aita, siis on tegemist bakteriaalse põletikuga. Küsige apteegist bakteritevastast nahakreemi.
Kolmandaks on mehe eesnahapõletik pea alati seotud partneri tupe keskkonna häirega/põletikuga. Kui seks on aktiivne ja ilma kaitsevahendita ning partner ravi ei saa, siis polegi võimalik terveks saada.
Harva on põhjuseks ka mehe enda sisemised sugutrakti põletikud, aga see on juba teine etapp.
Seksi poole soovitaksin panustada enam kvaliteedile, mitte kvantiteedile. Praegu tasuks teil endalt küsida, et mida te selle seksuaalse hüperaktiivsusega ikkagi kompenseerite! Ehk oleks mõistlikum oma sügavamad mured ära lahendada.