Peenise naha kahjustus 18.07.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kirjutan oma mehe nimel. Mul on olnud juba aastaid (vahelduva intensiivistumisega) probleeme tupeseenega. Mehega oleme koos olnud 8 a. Mehe peenise nahal on u 1-2 cm kaugusel sugutipeast kitsenenud koht, justkui karedam ala suguti ümber. Nahk on sealt kitsam, hell ja kuiv, vahel rebeneb katki ja tekivad väikesed lõhed. See koht on suguti jäigastumisel valus ja ka suguühe ebamugav. Kusagilt foorumist lugesin välja, et sarnase probleemi puhul soovitati mingit hormoonsalvi, mis võib aidata nahal taastuda ja seda elastsemaks muuta. Kas te saaksite sellise salvi kirjutada digiretseptiga?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegu on tüüpilise eesnaha kroonilisest põletikust tingitud kitsenemisega. On tõesti kenasti ravitav. Kahjuks ilma inimest nägemata pole võimalik retseptiravimeid välja kirjutada.
Inimesed on ikka vastupidavad. Mõlemal osapoolel on tõsised probleemid, aga arasti juurde kumbki ei lähe. Ka seenhaigus on lokaalse raviga mõne päevaga lahendatav.