Tilkuv tunne 29.06.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Suguti ots just kui tilgub ja sugutit tuleb pingutada et püksi ei tuleks. Vahel tekib tunne et püksid märjad aga visuaalselt või katsudes märgumist ei tähelda. Urineerimisel alati tuleb paberiga kuivatada, raputamisest ei piisa. Urineerimis välp kõigub paarist tunnist kuue tunnini, sõltub tegevusest. Öösel probleeme pole, saan ilust hommikuni magada. On päevi kui tekib tunne, et kõik on korras ja järgmine hetk hakkab otsast peale. Füüsilise tegevuse ja pinksa keskendumise puhul mingile tegevusele kaovad samuti nähud aga kuna töö on istuv siis kerkivad nähud jälle esile. Vahel jääb mulje, et ots kardab külma.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Külmetus+alko on üheks tüüpiliseks eesnäärmepõletikku käivitavaks koosluseks. Vaadates pikka kirjeldust, siis minu arvates on puudu kõige olulisem uuring - eesnäärme sekreedi analüüs. Selle alusel saaks selgeks, kas tegu on (jätkuvalt) eesnäärmepõletikuga ja kui on, siis millise vormiga. Eesnäärmepõletikke on vähemalt nelja erinevat vormi, igaühe ravi veidi erinev. Kui eesnäärme pool siiski korras, siis saab keskenduda teisele võimalikule vaevuste põhjusele - vaagnapiirkonna närvide ärritusseisundile. Tulge vastuvõtule!