Genitaalne herpes 30.03.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
minu partner väidab, et olen talle edasi andnud haiguse nimega genitaalne herpes. Minul endal pole olnud ega ole mingisuguseid kaebusi mis viitaksid antud haigusele (ajaperiood pärast väidetavat nakatamist on olnud 7 kuud). Enne seda, kui mu partner tegeles diagnoosi leidmisega lasksin ennast uurida kõigi suguhaiguste suhtes mida arst pakkus. Tulemused olid kõik negatiivsed. Kas võib olla, et olen nn passiivne viirusekandja?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Herpes võib organismis vaikselt pesitseda aastaid. Väga keeruline on öelda, kus ja millal see täpselt saadud on. Passiivne viirusekandlus on teoreetiliselt võimalik. Herpese haigusnähtudeta vormi on ülikeeruline diagnoosida. Veretestid näitavad enam kokkupuudet kui kandlust ja lihtsalt suguelunditelt võetav test on sellisel juhul enamasti samuti negatiivne. Seega herpese test rutiinsetesse suguhaiguste uuringute kompleksidesse üldjuhul ei kuulu.