eesnaha kitsenemus 16.02.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Eesnahk on mõnes kohas sugutipeaga kokku kasvanud, samuti on eesnahk liiga kitsas. Olete soovitanud venitust ja kreemiravi. Mis kreemiga on tegemist ja kas see on ka vabamüügis?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ravi otsustamisel peaks alustama siiski läbivaatusest ja seisundi dokumenteerimisest. Paljudel juhtudel on tõesti abi hormoonkreemidest ja venitusest. Siiski on tegemist tugevatoimeliste ravimitega ja neid ilma retseptita kindlasti ei saa.