Mure mehelikkusega 13.02.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist, kõigepealt vabandan pika teksti pärast.

Tunne väga suurt muret oma keha arengu pärast. Olen 23 aastane noormees ning mind painab väga pikka aega minu mitte mehelik keha. Esineb väga tugevaid naiselikke jooni .Keha proportsioon on väga imelik- kitsad õlad, laiad puusad ning paksud reied ning üsna peenikesed jalad. Käed on väga naiselikult väikesed (lühikesed ja peenikesed käevarred ja labakäed). Võib isegi kõrvuti panna naise käega ning ei märka suurt erinevust ja tihtipeale on küsitud miks mul nii väiksed käed on .Näos on samuti näha naiselikke jooni , ning habemekasv põhimõtteliselt olematu. Peenis ja testised on väiksemapoolsed ning viimasel ajal on mul täiesti olematu libiido.Erutunud olekus on peenisel väga palju veresooni ja üks jäme keskel, endale tundub nagu oleks neid liiga palju.

Nooremana arvasin , et keha areneb loomulikult mehelikuks, kuid siiamaani paistab et toimub vastupidine .Mäletan et kunagi aeti mind ka tüdrukuga sassi.
Füüsiliselt olen olnud väga aktiivne , teinud sporti ja jõutreeninguid. Puberteedieas esines mul keskendumisraskuseid ning ärevushäireid.

Palun abi kuhu pöörduda, millega võib tegu olla ning millele võib viidata? Kas peaksin laskma teha geneetilise analüüsi või mingisugused uuringud.(hormooni test vms.) Perearsti juurde pole pöördunud ,sest ei oska probleemi kirjeldada tervikuna ning tunnen piinlikkust, kuid samas saan aru et pean kuidagi murega tegelema.

Ette tänades vastuste eest.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mida pikemalt need mured vastuseta jäävad, seda raskemad psühholoogilised tagajärjed. Pimesi miskeid teste tegema tormata pole mõtet. Kõik algab läbivaatusest ja selle alusel saab paika panna optimaalse lisauuringute skeemi. Tulge vastuvõtule!