valu lahkliha piirkonnas, munandite taga. 16.06.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Oleks 2 küsimust: Viimasel ajal on tekkinud probleem urineerimisega, ei ole valus ja on tavalist värvi, kuid näiteks hommikul vetsu minnes tundub häda tunduvalt suurem kui välja tuleb ja kusejuga ei ole ka nii tugev nagu varem, esimest korda tekkis see asi märtsis siis kadus ära nüüd tuli paar nädalat tagasi uuesti. vahepeal läks paremaks ja nüüd paar päeva tagasi jälle. Tundub seotud olema külmetamisega, märtsis maal saunast tulles, paar nädalat tagasi ujumas käies ja nüüd rulluisutamas. Varem ei ole nii lihtsalt külmetunud. Miks keha immuunsus langenud on ja kuidas sellega tegeleda? Teine probleem on väikene muna munandi manuse juures paremast munandist üleval pool, nüüdseks on see seal olnud 7 aastat samas olekus, kui 2 aastat tagasi munandi põletiku sain siis EMOs ultrahelis ei arvatud ka, et see tõsine on? Kuid kui muude asjadega probleeme on siis oleks mõistlik seda ka vaadata.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tsüsti teke munandimanuses, läbipõetud munandipõletik, kirjeldatud kaebused - kõik need viitavad pikaajalisele eesnäärmepõletikule. Tsüst tekib rõhu tõusust suguteedes, mida tüüpilisena põhjustab prostatiit. Munandipõletikku selles vanuses ilma eesnäärme kaitsebarjääri lõhkumata ja seal eelnevalt põetud põletikuta praktiliselt ei esine (erandiks vaid mumpsist põhjustatud orhiit). Tüüpiline on ka see, et haigus kulgeb algul kaebustevabalt, kuid aja jooksul eesnäärme kahjustus süveneb ja lisanduvad kusemishäired ka alakehavalud. Seega soovitan tulla uuringutele.