Sügelev ja punetav suguti pea 07.12.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Peenise pea on mõnda aega sügelenud ja punasem kui tavaliselt. Vahepeal on ka selline tunne, et "sees" on "pehme sügeluse" taoline tunne. Aeg-ajalt oleks ka nagu terve peenis valuline ja näiteks eile andis ka seemnepurse tunda. Mõnikord on ka tunne, nagu kusejuha tulitaks õrnalt. Lisaks tundub, nagu kooruks nahka (pildil ka näha) ning hoolimata tihedalt pesemisest (2 korda päeva) on ka veidi ebameeldiv aroom.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Seega saan aru, et tegu vana probleemiga. Suure tõenäosusega on tegemist põletikuga partnersuhtes (kirjutate, et partneril oli tihti pärast vahekorda põiepõletik).
Kuna klotrimazool ei aita, siis on tänaseks juhtivalt tegemist ilmselt bakteriaalse põletikuga. Mis mikroobiga konkreetselt tegu, tuleks uuringutega selgeks teha. Soovitan tulla vastuvõtule. Ideaalis nii, et 24 tundi ei oleks peenist pestud. Kaasa ka hommikune esmasjoa uriin. See oleks siis esimene uuringute etapp.
Kui põhjus selge ja välised mured lahendatud, tuleks üles otsida põhjused. Arvestades pikka ajalugu, siis on küllalt suure tõenäosusega tekkinud ka sisemised põletikud, tüüpiliselt prostatiit. Aga seda probleemi välistavad uuringud on teises etapis.
Kuni vastuvõtule jõudmiseni soovitan seks elu elada preservatiiviga!