Infeksiooni teke parteril peale vahekorda. 24.04.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Oleme juba paar aastat partneriga probleemi ees , mõningatel juhtudel tekib partneril bakteriaalne vaginoos peale vahekorda ja see on hakanud korduma, selle murega on käidud ka juba korduvalt naiste arsti juures ja saadud juhised ravikuuriks ravimiga Dalacin vaginaalsuposiidid . Kas peaksin ka sellele bakterile tähelepanu pöörama ja vastuvõtule tulema?

Millest selline asi võiks tekkida ja kas probleem võib minust alguse saada?

Tagasisidet ootama jäädes ja parimat soovides.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Bakteriaalne vaginoos on tupe mikrofloora tasakaaluhäire. Põhjused võivad olla puhtalt naisepoolsed. Siiski paljudel juhtudel, eriti kui haigus ägeneb peale seksi, võib käigushoidev põhjus olla hoopis mehe poolel. Sellisel juhul teeme me meestel kompleksuuringud sugutrakti põletike suhtes - esmalt sperma analüüsi, vajadusel ka eesnäärme põletikku täpsustava uuringu. Naiste krooniliste ja korduvate sugu- ja kusetrakti põletike taga on pea pooltel juhtudel kas siis põhjuse või tagajärjena tema partneri, algfaasis sageli kaebusteta kulgevad, põletikud.