Suuseksiga levivad haigused 03.11.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olin vahekorras naisega, tavaline seks kondoomiga, "keelekas" ilma. Päev peale vahekorda tekkis keele alla väike õrnalt valuline punn, mis haigussesse ma kõige tõenäolisemalt haigestusin? Ma tean et suuseksi ajal peaks ka turvavahendeid kasutama, aga ma tahaks teada kui suur on tõenäosus, et ma mingisse raskesse haigusesse nakatusin. Suu oli seest enne terve. Millal ma peaks kontolli tulema, ma olen kuulnud, et haiguse tuvastamiseks peaks, olenevalt küll haigusest, paar nädalat ootama?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suuseksiga on suguhaiguste ülekandmis tõenäosus küll tavaseksist väiksem. kuid mitte olematu. Punni teke on võimalik ka ilma seksuaalse kontaktita ja selle alusel kahjuks tarka nõu, mis haigusega tegemist anda kindlasti ei saa.
Tavalisi suguhaiguseid saab kaasaegsete meetoditega määrata mõni päev peale kontakti. HIV testi (DNA/RNA) tasemel tasub teha kolmandal nädalal, tavatestiga alles kolme kuu pärast.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

sugulisel teel levivad haigused?

Kas naine võib saada mehelt mingi haiguse kui mees tegeleb käega algul enda suguelunditega ja pärast sama käega naise suguelunditega? Milliseid ja kui suur on tõenäosus?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Võib. Vaata eelmist küsimust-vastust. Soovitus sama!
Edu
MP

Loe edasi

Mycoplasma genitalium

Mul avastati Mycoplasma genitalium, kas on selle haiguse tekkimine võimalik ka muudel teguritel peale sugulisel teel bakteri saamisele ja kas on võimalik , selle bakteri olemasolu organismis ilma haigusnähtudeta ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sugulisel teel levivad haigused levivad ikkagi sugulisel teel. Olmekontaktil nakkuse saamise võimalus on üliväike. Mykoplasma genitalium, aga ka ureplasma perekonna mikroobid ja isegi klamüüdia võivad ...

Loe edasi

uroplasmoos

Mis asi on uroplasmoos, kuidas see tekib ja kuidas toimub ravi? Kas see on nakkav?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Vaata portaali sektsiooni e-raamat, sugulisel teel levivad haigused.
edu
Margus Punab

Loe edasi

Suuseks

Kas naisterahva suguelunditelt võivad mingid haigused(nt.seened,klamüdioos jne.) kanduda ka meesterahva organismi suuseksi kaudu ja kui siis millised?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sugulisel teel levivad haigused võivad levida ka suuseksi teel. Leviku tõenäosus on veidi väiksem kui klassikalise vahekorra käigus.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: