Imelik rant/riba peenisel 04.01.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

mure järgmine, et umbes nädal tagasi avastasin peenisel oleva kõva moodustise. See asetseb suhteliselt peenise pea taga ja on selline piklik riba, mis teeb peaaegu kolmveerand tiiru ümber peenise. Käega tuntav on see "rant" nii lõdvas, kui ka erekteerunud seisundis. Muid kaebusi pole, ei ole valus ega midagi. Millega võiks tegu olla, kas muretsemiseks on põhjust ja mida sellega ette võtta?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Juhul kui rant paikneb naha alla ja on liigutatav, siis suure tõenäosusega on tegemist umbunud lümfisoonega. Lüsmfisüsteemis toimuvad vahel ümberkorraldused ja ühe soone umbumisel arenevad välja uued teed. Paiknemine on tüüpiline. Häda see ei tee ja enamasti kaob soon järk-järgult umbes 2 kuu joookul. Kui miski muu variant, siis peaks kindlasti vastuvõtule tulema.