Erektsiooni häired. Madal libiido. Madal testosterooni tase. 24.02.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Mure juba tõsine.
Perearsti poole pöördusin esialgu erektsioooni häirega eelmise aasta lõpus... Aga langust hakkasin pool aastat enne seda tundma umbes. Kirjutas Sildenafili-mis aitas.
Edasi suundusin uroloogi vastuvõtule (dr. Sarjas). Tegime testosterooni vereproovi, mis oli tema arvates madal, üle kümne vist (10). Alustasin Sustanon süstidega hormoon asendusravi. Mingit vahet ma ei tundnud ja peale kolmandat süsti ja kolme nädalat uus vereproov, kus testosterooni tase langenud hoopis kaheksa kanti (8).
Ja libiido nii madal, et enda noort elukaaslast vaatan teinekord nagu kasepakku... Isu tekitan jällegi Sildenafiliga...
Ja nüüd praeguse seisuga soovitas dr Sarjas teie poole pöörduda, kuna ta on natuke nõutu...
Et äkki oskate edasist käitumist soovitada nii temale (dr Sarjas) kui minule! Äkki me ravime siin tagajärgi, kui põhjust peaks otsima... Aga kuidas ja mida?
Kas jätkan Sustanon süstidega? Äkki peaks sagedamini süstima? Kuna need tegelikult on mu füüsilist sooritusvõimet parendanud.

Ja veel sperma oli nagu tükkis selline ja ejakulatsiooni ajal tunne, nagu jääks kinni kusagile. Suitsu ma ei tee ja alkoholiga enam ei liialda. Eesnääre pidavat ok olema katsumise ja vereproovi näitajate põhjal...
Ette tänades ja Teie headele soovitustele lootma jäädes.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui on nii pikaajaline probleem, siis ju on ka sellel siis ka põhjus. Tuleks teha veidi laiem hormoonuuringute kompleks ja kindlasti ka testid välistamaks eesnäärmepõletikku. Kui teame põhjust, siis on suurem tõenäosus ka põhjuslik ravi leida. Testosteroon üksi siin probleemiks ilmselt ei ole. Tulge vastuvõtule. Enne uuringule jõudmist ei soovitaks kuskil kuu jooksul hormoonravi teha.