Sugutil väikesed kasvajad 23.01.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Ehk on mingi selgitus: suguti alumisel küljel (suguti pea külge (all keskel) suunduva eesnaha peal) tuli ca aasta/paar tagasi mingid imelikud kõvad tükid- ei ole põletikulised ega valulikud. Lihtsal on seal, aga nüüd on need natuke kasvanud ja mõni uus on lisandunud (juba edasi suguti kaela poole, aga ka ikka seal all keskel ja eesnaha piirides). Eeldan, et peab muret tundma!!!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kirjelduse alusel kahtlustaks HPV viirusest tingitud kondüloome. Kindlasti peab diagnoosi panemiseks aga situatsiooni nägema. HPV puhul on tegemist sugulisel teele edasiantava haigusega, mille teatud vormid võivad soodustada naistel emakakaela kasvajate ja nii meestel kui naistel pärakuvähi teket. Soovitan kontrolli tulla.