Valud suguti peas peale vahekorda 19.11.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Mul tekkivad valud peenise peas peale vahekorra, kuskil 5-10 min hiljem ning mitte alati. Valud on tervad, põletavad. Valudest aitab korduv urineerimine. Olen käinud androloogil, sperma analüüs näitas kerget põletikku, uriini analüüs korras olnud. Raviks oli määratud Ciprinol ja alfuzosiin. 2 kuud peale ravikuuri probleeme ei ole esinenud. Siis jälle tekkinud, rääkisin sellest oma arstile, kes veelkord määras raviks Ciprinoli ja Alfuzosiini, esialgu valud taandunud, kuid 3 nädalat pärast antibiootikumkuuri lõpetamist valud taastekkinud. Hetkel võtan alfusosiini juba kolm kuud.
Naine käis naistearstil hiljuti, oli tehtud külvid ja suguhaiguste analüüsid, mis olid korras. Koos oleme juba 9 aastat, tema võtab rasestumivastaseid pille 7 aastat, et kondoomi ei kasuta.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui ravi leevendab, siis peab ikkagi probleem põletikureaktsioonis olema. Siin on vaja väga täpselt teada, kus ja milles probleem täpselt seisneb. Soovitaksin kompleks-uuringut kus nii sperma analüüs, eesnäärme sekreedi uuring kui ka eesnäärme ja seemenepõiekeste ultraheliuuring. Krooniliste põletike puhul võib tekkida eesnäärmes ummistunud soppe, kuhu ravimid kohale ei jõua ja kus seetõttu lühemaajalise tablettraviga püsitulemust ei saavuta.