Punetus peenisel 21.10.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Selline mure, täna avastasime abikaasaga, et peenise peal on punased täpikesed (punetus) ja eesnahk on paistes. Urineerimine valulik ei ole, valus on vaid siis, kui eesnahka tagasi tõmmata ja muidu ebameeldiv tunne (nagu oleks palavik, ainult seal all ) pulseerimine. Abikaasas asi olla ei või, kuna tema on kontrollid kõik juba läbinud :) . Mul on 16. nov aeg androloogile (Tallinnas) ka juba ammu pandud (kontrollimaks, kas kõik korras, kuna planeerime last), kas peaksin muu arsti poole veel pööduma oma murega (uroloog???) või saab tema mind ka aidata? Äkki on ka mingit kreemi või miskit lahenduseks? Mis mu probleemiks olla võiks?
Ette tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vahekorra järel tekkiv põletik eesnahal viitab siiski üsna selgelt põletikule perekonnas. 90-95% tõenäosusega on tegemist naise tupepõletiku või lihtsalt mikroobide tasakaaluhäirega. Väiksem tõenäosus, et probleemi põhjuseks teie prostatiit. Selliste muredega aitab esmajoones just meestearst. Seni seks preservatiiviga! ka naisel oleks soovitav samaaegselt teha uuringud põletike suhtes.