Hüpospaadia 08.09.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

25aastane ja kaasasündinud hüpospaadia. Kas sellises eas lõikus on väga ohtlik ja millised võivad olla tüsistused? Kas ka sellisele operatsoonile võib järgneda impotentsus? Teie,kui pikaaegse kogemusega arst, palun soovitage head kirurgi, kellel oleks piisavalt kogemusi ja oskusi antud laadi probleemiga tegeleda (Tallinnas).

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eelkõige tuleb otsustada, kas operatsiooni on üldse vaja. Hüpospaadia võib olla väga erineva raskusastmega. Seega esmalt läbivaatus ja uuringud (eelkõige kusevoolu dünaamika osas) ja alles siis tasub kõneleda kas ja kes peaks opereerima.