ebaõnnestunud operatsioonid 06.06.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
minu kuueaastasel pojal diagnoositi sündides Hypospadia (võimalik, et eksin kirjapildis) ehk siis kusejuha asetses spiraalis, eesnahk on kapuutsitaoliselt ainult ühel küljel ja ka ava oli liiga väike ning asus mitte otsas keskel, vaid ühel küljel (seal, kus eesnahks pole). Esimene operatsioon oli peale kaheaastaseks saamist ning selle tulemusena korrastati kusejuha asend ning suurendati ava. Teine operatsioon oli u. aasta hiljem ning siis üritati korraga tuua ava otsa keskele ja teha eesnaha plastika. Operatsioonijärgselt tekkis väga tugev turse, kateetri vahelt sattus uriin õmblustele ja tulemus...oli null, ainult lapsele ja mulle jäid ebameeldivad mälestused. Kolmas operatsioon oli aasta tagasi ning siis tehti kordusoperatsioon, kuid selle erinevusega, et tegeleti ainult ava otsa keskele toomisega. Operatsioonijärgselt tüsistusi ega turseid ei olnud ja mõnda aega tundus kõik korras olevat, kuid sellel kevadel selgus ikkagi, et vana ava on lahti ja nüüd seisab ees jälle uus operatsioon...
Kas ava küljelt otsa toomine on tõesti nii raske ja keeruline operatsioon, et see mitu korda ebaõnnestub? Mis võiksid olla selle ebaõnnestumise põhjused? Kas sellist operatsiooni on parem teha eelkoolieas või võib seda teha ka hiljem? Kas peale Tartu Maarjamõisa haigla on veel kohti, kus sarnaseid operatsioone tehakse? Kuidas käituda, kui ka see eelseisev, kolmas kordusoperatsioon ebaõnnestub? Palun aidake!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Hüpospaadia operatsioonid on tõesti tehniliselt väga keerukad. Ise ennast antud ala spetsialistiks ei pea. Siiski soovitaksin teil enne järgmisele operatsioonile minekut võtta teine arvamus teiselt sama probleemiga tegelevalt arstilt. Soovitaksin pöörduda Tallinnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla uroloogi dr. Ülo Zireli poole. Arvatavalt on temal Eestis kõige suurem urotrakti plastilise kirurgia kogemus. Uroloogi poole pöördumine vajab saatekirja!
Edu soovides
Margus Punab