Eesnäärme ravimassaaž ja enneaegne ejakulatsioon 29.04.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Milles seisneb eesnäärme ravimassaaž ja kuidas seda tehakse-kas ise kodus saab?...Kas enneaegset ejakulatsiooni pidurdavat ravimit saab vabalt osta?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnäärme massaaz kuulub prostatiidi raviskeemi juhtudel, kus regulaarne seksuaalelu puudub või ei toimu muul põhjusel piisavat eesnäärme tühjenemist. Varast seemnepurset on tõesti võimalik ravimitega mõjutada, kuid tegemist on siiski vaid retseptiravimitega.