Veenilaiendid, valu ja ebameeldivustunne vasakus munandis 12.03.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, mul on mureks veenilaiendid vasakpoolses munandis, mis tekitavad valu ja ebamugavustunnet, mis ei lase kuidagi olla ja magama minnes on väga raske leida asendit, et see ebameeldiv tunne kaoks, ainult püsti olles on normaalne olla.
2 nädalat tagasi tekkis mul alaseljavalu, mis kiirgus vasakusse puusa nurka alakõhus, sealt edasi vasemasse munandisse, reide ja põlve. Perearst kirjutas mulle välja DICLOBERL RETARD 100mg 10 tabletti, mis kül aitasid kaotada seljavalu, kuid jäi valu vasemasse munandisse, nüüd hiljuti annab ka tunda parem poolne munand kerge valuga aegajalt. Sain ka saatelehe Kuressaare haiglasse dr. Sarjase vastuvõtule, aga seda alles 1 kuupärast, perearst kahjuks ei osanud mind aidata ja käskis kannatada ja oodata. Kas tegu võib olla kerge põletikuga? Kas oleks mingeid soovitusi?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kirjelduse alusel arvan, et tegemist ikkagi juhtivalt selja haigusega. Munandikoti veenilaiend valu enamasti ei põhjusta. Siiski peaks välistama ka sugutrakti põletikud - selles vanuses peaks piisama sperma analüüsist. Suguhaiguste riski peate ise hindama ja vajadusel ka need uuringud ära tegema.