Eesnäärme põletiku kahtlus 07.12.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Suve lõpus diagnoositi Mycoplasma genitalis, sain alguses 15 päeva antibiootikumi ravi. Mõned nädalad pärast ravi tekkisid uretriidi tunnused (eritus, valulik urineerimine, urineerimise sagedus). Sperma test näitas, et väike põletik on sugutraktis (3,78) ning mycoplasma oli ikka organismis. 7 päeva sain tugevamaid antibiootikume, millega ravitakse kopsupõletikku ja mycoplasma erinevaid vorme vms. Mõned nädalad pärast ravi tehti eesnäärme sekreedi uuring. Põletik oli 0,10 ja teised näitajad olid arsti sõnul normis. Valku oli veidike rohkem uriinis kui peaks. Mycoplasma oli negatiivne.

Kuid uriineerimine on ikka sagedane (vahel ka pakitsus), nii kuskil 5 - 6 korda ööpäevas. Ja äravajumist on ka ettetulnud. Kas eesnäärme põletik võib olla ka siis, kui põletiku näidud on normis või mida peaksin veel ettevõtma?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mükoplasma genitaliumit on pahatiihti tõesti üsna keeruline välja ravida. Samuti võib see mikroob jätta üsna tugeva eesnäärme kahjustuse. Antud juhul tuleks põhitähelepanu pöörataga eesnääret taastavale ravile. Rääkige selles osas oma raviarstiga. Samuti oleks kasuks korrata eesnäärme sekreedi uuringut ja igaks juhuks ka sperma analüüsi, et välistada eesnäärme süvasoppidest ravi tagajärjel väljunud sekreedist tingitud põletik. Seksuaalhäire juba omaette teema, aga ka siin on teid kindlasti võimalik veidi aidata.